istanbul escort

Bugun...Çeşme halkındır…

İlk Çeşme Festivali’ne gazeteci olarak katıldığımı hatırlıyorum. Orada tanıdığım “Aykırı Belediye Başkanı” Nuri Ertan’ın Turgut Özal ile cesur diyalogları sonucu ilçesinin adını Türkiye’ye mal ettiğini yaşamıştık.

facebook-paylas
Güncelleme: 14-02-2020 11:51:42 Tarih: 14-02-2020 11:45

Çeşme halkındır…

İlk Çeşme Festivali’ne gazeteci olarak katıldığımı hatırlıyorum.  Orada tanıdığım “Aykırı Belediye Başkanı” Nuri Ertan’ın Turgut Özal ile cesur diyalogları sonucu ilçesinin adını Türkiye’ye mal ettiğini yaşamıştık.

 

CHP daha sonraki süreçte Çeşme’de iktidar oldu ve Faik Tütüncüoğlu ile uzun süren bir yönetimi üstlendi. Son olarak ise Alaçatı Belediyesi’nin kapatılması ile burada başkanlık yapan Muhittin Dalgıç’ın Çeşme’deki iktidarını yaşadık.

 

Açıkçası Dalgıç’ın Çeşmeli olmasına karşın ilçedeki yönetim anlayışını bizler uzaktan izliyorduk ama ne içindekiler mutluydu, ne de uzaktakiler.

 

Yazın Çeşme’ye gitmek yürek istiyordu. Her tarafı özel işletmecilerin cirit attığı, fiyatların halkın kullanmasını bırakın orta sınıfın bile gitmesini engelleyecek düzeye gelmişti.

 

Lüksü seven sanatçılar bile medyaya yediği kazıkları anlatan açıklamalar yapmaya başlamıştı. Muhittin Başkan ise suyun BİM’de Migros’ta ucuz satıldığını söyleyip, Çeşme’yi eleştirenlere tuhaf yanıtlar veriyordu. Alaçatı Port’ta akşam konuk ağırlamak, oralardan Çeşme’ye bakmak normal hale gelmişti yerel yönetim için.

 

Herkesin Çeşme’si

 

Çeşme’de bu dönem daha önce 2 dönem belediye meclis üyeliği, 5 yıl boyunca da CHP ilçe başkanlığı yapan Ekrem Oran aday yapıldı.

 

Oran’ın son olarak iktidarın bölgede acele kamulaştırma istemlerine karşı etkili bir mücadele verip halkın malını korumak anlamında başarısını izledik. Bu çaba hem benim için hem de orada yıllardır topraklarının başında duran halk için çok değerliydi.

 

Oran’ın göreve gelmesinin ardından 2020 yılında “Mavi Bayrak” asılacak Türkiye’nin en önemli plajlarından “Ilıca Plajı”nıgelir gelmez işgalden kurtarıp, halka açması da çok değerli. Oran, bu yıl Ilıca’nın daha da güzel olacağını müjdeliyor.

 

En Değerli olanı da Ekrem Oran’ın hayata ve halka bakış açısı.. Başkan şöyle diyor:

 

Ben Belediye Başkanı olmadan önce Çeşmeli’nin (Bizim Eko) dediği kişiyim. Öyle olmaya da devam edeceğim. Halkımdan hiç kopmadım, kopmam. Yaptığımız çalışmalarla Çeşme’ye sadece zengin insanlar gider algısını ortadan kaldıracağız. Ilıca plajı ekonomik fiyatlarla herkese hizmet edecek. İlçedeki diğer plajları da aynı şekilde halka kazandırmak istiyoruz. Tekke Plajı’nın üstündeki restoranımızı 30 yıl sonra açtık uygun fiyatlarla hizmet veriyor. İstiyoruz ki Çeşme’ye emeklimiz, öğretmenimiz, işçimiz aileleriyle gelsin.”

 

Çeşme’deki bu mesajların sıcaklığı insanın içini ısıtıyor. Ben yıllardır Çeşme’ye sadece kış aylarında birkaç dostumu görmeye, sohbet etmeye gidiyordum. Nedeni de yaz aylarında Çeşme’deki Sayın Oran’ın belirttiği ortam ve algı yüzünden.

 

Umuyorum Çeşme’deki süreç hızla tersine döner ve 80’lerdeki “Halkın Çeşme’si” unvanını geri kazanır. İnsanlar da “Çeşme’ye gideceğime Sakız’a giderim daha iyi” demezler.

 

Başkan Ekrem Oran’ın bu arada ilçede turizm yatırımlarının artmasını teşvik ederken çarpık yapılaşma, betonlaşmaya karşı olması da çok önemli. Dediğim gibi Çeşme’de bir dönüşümün işaretlerini görüyoruz. Başarılı olmasını elbette dilemeliyiz.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI