istanbul escort

Bugun...TİRE'DE İŞTEN ÇIKARILAN SÖZLEŞMELİ MEMUR PERSONEL BELEDİYE ÖNÜNDE EYLEM YAPTI!

Tire belediyesinde iş başındayken ellerine gönderilen tebligatla işsiz kaldıklarını öğrenen sözleşmeli personel izne çıkartılarak uzaklaştırıldı.

facebook-paylas
Tarih: 07-01-2020 11:48

TİRE'DE İŞTEN ÇIKARILAN SÖZLEŞMELİ MEMUR PERSONEL BELEDİYE ÖNÜNDE EYLEM YAPTI!

Bireysel olarak görüşme talep eden personel karşılık bulamayınca Ocak ayı Meclisine mağdur olan aileleri ile katılım sağladı. Bir çoğu CHP yönetimi zamanında işe alınmış ve bir kısmı CHP üyesi olan personel millet ittifakının İyi partili Başkan döneminde işten atıldıklarını dile getirdi.

CHP İL BAŞKANI YÜCEL'E ÇAĞRI

İşten çıkarılanlar 49 yıl sonra ilçede partimiz belediyeyi kazanıp,CHP emekçisi olmasına rağmen ittifak ile gelen belediyenin çıkış vermesi ile yüz yüze geldiler.  Başta CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel olmak üzere CHP Genel Merkezi’ nin bu konuda işten çıkarılan çalışanlara sahip çıkması ve ittifakın bir temsilcisi olarak gereğini yapmasını istiyoruz” dedi.  
 
 
Video için tıklayınız:
 
 
31 Mart seçimlerinin ardından değişen yönetimle birlikte belediyemizde çalışanlara karşı yaşanan baskı ve sürgünlerin geldiği son nokta 16 Belediye Personelinin işten çıkarılması olmuştur.

 

İşimizin başında iken elimize gelen tebligatlar ile işten çıkarıldığımızı öğrenmemizin ardından aynı gün içerisinde mevcut yönetim tarafından izinlerimizin kullanılması istenmiştir.
 

1 Nisan sabahı itibariyle belediyede hakim olan sürekli paranoya halinin yansıması olan bu hareket ile bizlerin bireysel görünürlükleri de sarsılmaya çalışılmıştır. Göreve geldikleri ilk günden itibaren kul hakkını dilinden düşürmeyen yöneticiler, aralarında çocuğu, eşi hasta olan çalışanların da olduğu 16 kişinin işten çıkışını vermiştir. İşten çıkışı verilen arkadaşlarımızdan 6 yaşında şeker hastası ve çölyak hastası çocuğu olduğu için sadece sağlık masrafı 2000 lira olan , eşi yeni doğum yapmış, eşi kanser ile savaşan olduğu gibi ev kredisi ödeyen ailesine destek olan arkadaşlarımız bulunmaktadır. Mutlu kent söylemi ile yola çıkan yönetim tek kalemde 16 aileyi mağdur etmektedir.
 

Belediyenin borcu öne sürülerek, bu hesap çalışanların üzerine yüklenmekte ve fatura edilmektedir. Hayati kadrolardan çıkışlar verilmesine rağmen alan dışından olup masa başı göreve devam eden sözleşmeli personelin olması kararın işe yönelik değil bireysel olarak verildiğini göstermektedir.
 

Bir anda tebligatlarla iş sonu verilen , randevu çağrılarına cevap verilmediği gibi muhatap alınmayan çalışanlara başka kanallardan dava için gerekli olan yasal süreyi geçirirseniz sizi belediye şirketinden geri alırız gibi haberler gönderilerek çalışanlar tüm özlük haklarından men edilmek istenmektedir. Ancak bilinmektedir ki pek çok şirket çalışanı seçim sonrası sürgün edilmiş ya da istifaya zorlanmıştır.
 

Yıllardır belediyede çalışan arkadaşlarımızın ne seçim öncesi ne de seçim sonrası işe geç kalışı ya da disiplin suçu bulunmadığı gibi gece gündüz demeden verilen görevleri yerine getirdiklerini gösteren deliller de bulunmaktadır. İşten çıkarılan tüm arkadaşlarımız üniversite mezunu olup bir kısmı yüksek lisansa sahiptir.  Buna rağmen işten çıkarılmalarda atalet gibi altı boş ve dayanaksız sebepler öne sürülmüştür.
 

Bu süreçte hiçbir çalışan bireysel olarak muhatap alınmamış yönetime sunduğumuz sorular ise yanıtsız bırakılmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi ile kurduğu ittifak sonucunda göreve gelen mevcut yönetim, içinde
CHP emekçisi de olan pek çok çalışana, sözleşmeli personele, seçim sürecindeki ittifak emeğini hiçe sayan tavırlar sergilemiş ve ilk günden itibaren bir korku kültürü oluşturmaya çalışmıştır.
 

Yıllarca Tire Belediyesine hizmet etmiş insanlar tek kalemde kapı dışarı edilmek istenmektedir. Ayrıca; Tire Belediyesi tarafından kamu yararına ücretsiz olarak verilen hizmetlerin, çıkarılan personellerle birlikte son bulacağı ve vatandaşların mağdur edileceği de son derece aşikardır.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI